Issues - چند پیشنهاد اساسی برای مدیریت مسئله سازها

مسئله ساز، مشکلی است که مانع از پیشرفت پروژه خواهد شد و به راحتی نمی‌تواند توسط تیم پروژه حل شود. در اینجا سه پیشنهاد برای مدیریت بحران پروژه‌ها ارائه می‌شود

مسئله سازهای واقعی باید سریعاً حل شوند
مسئله سازها مانع پیشرفت پروژه‌های شما خواهند شد. بنابراین اگر مشکلی، مسئله سازتلقی شود مدیر پروژه باید مسئولیت برطرف کردن آن را بر عهده بگیرد. با یک منطق مشابه اگر فوریتی برای حل یک مسئله ساز نباشد یا مسئله ساز همچنان باقی مانده باشد باشد دوباره باید آن را بررسی کنید که آیا واقعاً یک مسئله سازاست. آنچه با آن مواجهید ممکن است یک مشکل بالقوه (ریسک) باشد یا ممکن است یک موضوع در دست اقدام باشد که در زمان دیرتری باید حل و فصل شود. طبیعت مسئله سازها اینگونه است که باید با احساس فوریت، آن را حل کرد.

بعضی مواقع شما مجبورید که بین چند راهکار بد تصمیم بگیرید
پس از مطالعه روند و تکنیک های مدیریت مسئله سازها، ممکن است تصور کنید که با دانستن تکنیک درست حل هر مسئله سازی، می توانید آن را با موفقیت حل کنید. در واقعیت، ممکن است با مسئله سازهایی مواجه شوید که راه حل شفاف و خوبی ندارند. در بعضی موارد تشخیص گزینه های خوب برای حل کردن مشکل دشوار است. در مواقع دیگر حل مسئله سازها دشوار است نه به خاطر کمبود راه حل‌ها، بلکه به خاطر به تأیید رساندن یک راه حل از میان چند گزینه ممکن. گاهی ممکن است گزینه هایی در دست داشته باشید که کمتر از حد مطلوبند و راه حل نهایی آنی باشد که کمتر آسیب زننده است. مثال این وضع دشوار مسئله سازی است که با سیاست‌های داخلی درگیر است. معمولا وقتی که یک مشکل با سیاست‌های داخلی درگیر می‌شود می‌بینید که رسیدن به راه حل مشکل است به این دلیل که فرایند تصمیم‌گیری صرفاً بررسی واقعیات را در بر نمی‌گیرد و موارد بیشتری را شامل می‌شود. در واقع وقتی مشکلی سیاسی می‌شود ، راه حل پذیرفته شده ممکن است خیلی کم‌تر از حد مطلوب تیم پروژه باشد. هر چند، راه حلی که کم‌تر از حد مطلوب است، به بلاتکلیفی یا به انتظار گزینه‌های بدتر بودن ترجیح دارد.

به دنبال دلایل مشترک برای چند مسئله سازی که در یک بازه زمانی کوتاه رخ می‌دهند باشید
گاه ممکن است با چند مسئله سازدر یک دوره زمانی کوتاه مواجه شوید. اگر این موضوع در پروژه شما اتفاق افتاد به مواردی که به هم مربوط هستند توجه کنید و اگر چنین بود، تلاش کنید مسئله سازی که به نظر می‌رسد علت ریشه‌ای باشد را حل کنید. حل این مسئله سازممکن است خود به خود باعث حل سایر مسئله سازها شود.

اگر مسئله ساز مستقل به نظر رسید، سعی کنید ابتدا آنهایی که بیشترین تأثیر منفی را بر روی پروژه شما می‌گذارند حل کنید.

در این ترجمان، واژه مسئله ساز به عنوان معادلی برای واژه Issue به کار رفته است. کلمه Issue از کلمات پر کاربرد در مدیریت پروژه هاست و به مسائل، موضوعات و مشکلاتی که در پروژه رخ داده و نیازمند تصمیمگیری و حل و فصل میباشند اطلاق میشود.

ترجمه شده توسط خانم مهندس یگانه لباف - کارشناس ارشد برنامه ریزی

ورود
 
 
     
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پورتال شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار محفوظ میباشد
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا