می خواهید پروژه تان را مجدداً آغاز کنید؟ با خواندن این مطلب خواهید فهمید چگونه افرادتان را راه انداخته و انرژی لازم را به پروژه تان بدهید تا به موقع به اتمام برسد.

چگونه پروژه تان را مجدداً آغاز کنید؟

به عنوان یک مدیر پروژه، معمولاً تعطیلات چالشی برای پروژه شما هستند. تعطیلات عید، توقف پروژه به هر دلیل و موارد دیگر تعطیلات چالش برانگیزی هستند. پرسنل شما خارج از دسترس هستند و ممکن است فعالیت هایی نیمه تمام رها شده باشند که باید جمع شوند؛ زمان نیز به سرعت می گذرد. چگونه باید مسیر پروژه را ادامه داد؟ در اینجا 5 راه حل وجود دارد:

1- بایستید و نیرو بگیرید!

پروژه ها همیشه در بعضی قسمت ها جلوتر از برنامه و در بعضی قسمت ها عقب تر هستند. بایستید و به درک درستی از نحوه پیشرفت پروژه برسید. فهرستی از کلیه قسمت هایی که در آنها عقب تر از برنامه هستید تهیه کنید. سپس آنها را اولویت بندی کرده و منابعی که جهت بازگرداندن آنها روی برنامه نیاز است مشخص کنید. آیا کاری هست که باید توسط اشخاصی خارج از تیم شما انجام شود؟ اگر آنها کارهای غیربحرانی هستند که می توانید برون سپاری کنید همین حالا این کار را انجام دهید. در اولین فرصت از هر منبعی که می توانید پیدا کنید تا فعالیت های عقب افتاده تکمیل شوند استفاده کنید.

2- برنامه را بازبینی کنید

در اولین فرصت برنامه را بازبینی کنید، فعالیت ها را بروز کرده و برنامه زمانبندی را مجدداً توسعه دهید. شما باید حیات دوباره ای به تیم خود دهید و برای این کار باید برنامه جدیدی داشته باشید تا نشان دهید می خواهید بقیه پروژه را به موقع تحویل دهید. این کار انگیزه تیم را افزایش می دهد تا برنامه احیا شده را به انجام برسانند. مخصوصاً اگر اعضای تیم احساس کنند که این برنامه قابل دسترسی است.

3- مسیر پیش رو

حال شما برنامه ای واضح پیش رویتان دارید و آماده اید تیم را در راستای آن قرار دهید. اعضای تیم را برای نهار بیرون ببرید و در مورد چالش های باقیمانده و چهارچوب زمانی ای که باید به آن دست یابید صحبت کنید. به هیچ عنوان از گذشته و شکست ها یاد نکنید و به جای آن مثبت باشید و بر روی مسیر پیش رو تمرکز کنید تا حمایت تیمتان را داشته باشید. اگر ممکن است از کارفرما بخواهید در کنار شما باشد تا به پرسنل شما تأکید کند چه چیزی را در چه زمانی می خواهد. به افراد بگویید به آنها افتخار می کنید و آنها ظرفیت دستیابی به چه چیزهایی را دارند.

4- فردی سازی

یک ترفند این است که کاری کنید تا افراد حس کنند قسمتی حیاتی از پروژه هستند. آنها را به تنهایی ملاقات کرده و موفقیت ها و دستاوردهایشان را به آنها یادآوری کنید.

5- موفقیت های سریع

یک تیم موفق دوست دارد بداند که از ابتدا موفق بوده است. سعی کنید چند فعالیت ابتدایی را با موفقیت به اتمام برسانید، سپس موفقیتتان را فریاد بزنید! سپس به موفقیت های بعدی فکر کنید و همین کار را تکرار کنید. این کار حس موفقیت و دستیابی به اهداف را به تیم القا می کند. مطمئن باشید پروژه زمانی به اتمام می رسد که از خط پایان عبور کنید، اما احساس موفقیت تنها در خط پایان خلاصه نشده است.

ورود
 
 
     
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پورتال شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار محفوظ میباشد
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا