برای رسیدن به شغل رویاییتان شما باید به خوبی مصاحبه کنید. اما مصاحبه چیزی نیست که بیشتر افراد به طور طبیعی در آن خوب باشند. پس برای اینکه بیشتر بدانید ادامه مطلب را بخوانید:

5 نکته برای مصاحبه شغلی

با مقداری آماده سازی شروع کنید!
بیشتر افراد نمی توانند برای مصاحبه شغلی آماده شوند. همان طور که به دنبال یک شرکت خوب برای کار می گردید، باید متوجه شوید چه کسانی با شما مصاحبه خواهند کرد و سعی کنید شخصیت آنها را بشناسید (از طریق پرس و جو از همکاران او و یا صفحه اینترنتی آنها). بنابراین شما می توانید در زمان مصاحبه با آنها ارتباط برقرار کنید و به موارد مشترکی که با آنها دارید اشاره کنید تا به آنها نزدیک شوید. افراد عاشق اشخاصی هستند که علاقه مندی های مشترکی با آنها دارند.
سپس سوالاتی که معمولاً در مصاحبه ها پرسیده می شوند را جستجو کنید و جوابتان به سوال ها را با خودتان تمرین کنید. اگر شانس داشته باشید از شما پرسیده خواهد شد "در مورد خودتان به ما بگویید" و یا "نقاط ضعف و قوت شما چیست". در این صورت شما باید جواب هایی که آماده کرده اید را به خوبی بازگو کنید.

جلسه اصلی
در روز مصاحبه 15 دقیقه زودتر در محل حاضر باشید و در سالن انتظار بنشینید. فقط به نفس کشیدنتان فکر کنید. به بدنتان آرامش دهید و به اتفاقات اطرافتان اصلاً توجه نکنید.
زمانی که به داخل اتاق فراخوانده شدید، ابتدا دست طرف مقابلتان را محکم بفشارید. به چشمانش نگاه کنید و با صورتتان با او ارتباط برقرار کنید. با وقار و اعتماد به نفس بایستید. دقت کنید که در دو دقیقه اول، که لحظات بسیار حساسی است، چه می گویید. شما بر اساس اولین تأثیراتی که بر روی مصاحبه کننده می گذارید قضاوت خواهید شد. پس اگر در مورد موارد نامربوطی مانند ترافیک صحبت کنید خیلی سریع به نتیجه نادرستی در مورد شما خواهند رسید. پس با احتیاط و مثبت شروع کنید و با دلیل و منطق توانایی خود را اثبات کنید.

بگذارید آنها اداره کنند!
میان صحبت آنها نپرید! به جای آن اجازه دهید آنها خودشان را آماده کرده و صحبت را آغاز کنند. بگذارید آنها جلسه را اداره کنند. اگر وقفه ای در مصاحبه به وجود آمد شما آن را پر نکنید. آنها در حال فکر کردن روی پاسخ شما و یا آماده کردن سوال بعدی هستند. آنها به این "زمان فکر کردن" نیاز دارند تا به یک نتیجه گیری درست برسند.

جواب دادن به سوالات
زمانی که از شما سوالی پرسیده می شود، قبل از پاسخ دادن چند ثانیه تأمل کنید. این زمان به شما اجازه می دهد افکارتان را سامان دهید و بهترین پاسخ را ارائه دهید. پاسخ های کوتاه و دقیق بدهید. مثال های قابل دفاع ذکر کنید و از افرادی که می دانید از شما حمایت می کنند نام ببرید. با مثال زدن کارهای قبلی که انجام داده اید و درس هایی که آموخته اید، به پاسخ هایتان اعتبار ببخشید. آنها می خواهند بدانند نه اینکه فقط می-توانید کاری را انجام دهید بلکه آن کار را قبلاً نیز انجام داده اید.

پایان بزرگ
شما به یک پایان با اعتماد به نفس در انتهای مصاحبه نیاز دارید. پس به آنها بگویید که چقدر تحت تأثیر شرکت قرار گرفته اید و چقدر مشتاق گرفتن شغل مورد نظرتان هستید. به طور مختصر خلاصه کنید که چه ارزشی را به نقش مورد نظر در شرکت می افزایید، چرا بهترین کاندیدا هستید و ایده هایی دارید که می توانید به اهداف مشخص شرکت در مورد شغل مورد نظر برسید.
همه اینها نشان می دهد شما بهترین شخص برای تصاحب نقشی تعیین کننده در شرکت هستید . . .

ورود
 
 
     
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پورتال شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار محفوظ میباشد
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا