چگونگی شروع مجدد پروژه

آیا پروژه شما، شما را زمین گیر کرده است؟ آیا تمایل دارید که یک راه اندازی مجدد، تزریق انرژی، تحریک و تهییج و ترقی درپروژه را ایجاد کنید؟ اگر جواب مثبت است موارد زیر می تواند به شما کمک کند.

اغلب مدیران پروژه در بعضی نقاط پروژه دچار خستگی می شوند. در کنار این موضوع مدیریت افراد، هزینه ها و زمان کاری طاقت فرسا است. از این رو گاهی اوقات در طول چرخه حیات پروژه تیم پروژه و حتی مدیران پروژه دچار روزمرگی شده و انرژی اولیه را از دست می دهند. در اینجا به پنج نکته برای بخشیدن روح تازه به تیم و پروژه اشاره می کنیم.
1- پروژه ها در سازمان در بعضی حوزه ها جلو تر و مهم تر هستند و در بعضی حوزه ها عقب تر. مواردی که باعث عقب افتادن پروژه می شود را شناسائی کنید و لیست تهیه کنید. لیست را اولویت بندی کنید و تمام تلاش خود را برای حل کردن و جلو انداختن پروژه خود انجام دهید. اگر در لیست شما کارهایی موجود است که نمی توانند توسط تیم شما کامل شوند، باید آنرا برون سپاری کنید.
2- در مرحله بعد برنامه پروژه را مورد بازبینی قراردهید. تمام فعالیت ها را به روز کنید و برنامه جدید را تدوین نمایید. شما باید تیم پروژه را باز سازی کنید و یک راه آن داشتن برنامه اجرائی برای چگونگی تحویل کارهای باقی مانده در زمان باقی مانده است. مخصوصا زمانی که تیم شما متوجه می شود که این برنامه قابل تحقق است.
3- حال وقتی شما یک برنامه شفاف را در مقابل دارید باید تیمی را به آن تخصیص دهید. تیم خود را دعوت کنید ، چالش ها را برای آنها شرح دهید و زمان باقی مانده و برنامه را برای آنها توضیح دهید. راجع به دوره قبل و شکست های قبلی صحبت نکنید. در عوض مثبت باشید و به مسیر پیش رو تمرکز کنید تا بتوانید حمایت آنها را جلب کنید. اگر امکان دارد مشتری پروژه را دعوت کنید و بوسیله او تحویلی های پروژه را برای تیم توضیح دهید. به آنها بگویید که به خاطر وجود تک تک آنها در تیم به خود افتخار می کنید.
4- مهمترین نکته این است که شما در هر کدام از اعضاء این حس را بوجود آورید که او یکی از چرخ دنده های حیاتی در پروژه است. آن ها را به صورت انفرادی ملاقات کنید، از موفقیت های آنها تجلیل کنید و خروجی های آنها را مورد تایید قرار دهید.
5- تیم برنده احتیاج دارد که از همان ابتدا آن را حس کند. تمرکز خود را بر تحویل سریع دو آیتم حیاتی قرار دهید و سپس در مورد موفقیت در تحویل آنها تبلیغ کنید و آن را با صدای بلند بیان کنید و به همین روش ادامه دهید. این موضوع باعث ایجاد حس پیروزی و تحریک و تهییج تیم می شود.
با استفاده از این پنج نکته شما می توانید روح تازه ای به پروژه خود تزریق کنید.

 
     
 
ورود
 
 
     
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد پورتال شرکت مهندسین مشاور ویرا کنترل کوار محفوظ میباشد
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا